Dzień dobry,
Nazywam się Małgorzata Miłosz. Od zawsze interesowałam się sztuką, w różnych jej odmianach, takich jak rysowanie, malowanie, szycie, dekorowanie wnętrz. Ostatnio to właśnie fotografia pasjonuje mnie najbardziej.
Od paru lat marzyłam o założeniu własnego bloga, jednak ostatecznie zdecydowałam się na jego założenie po tym, jak moje koleżanki z pracy odważyły się wystartować w marcu 2015 z blogiem modowym.
Jestem również miłośniczką kotów, mam 2 koty syberyjskie, Dantego i Filemona, z warszawskiej hodowli „Z gór Sajan”.
Moda jest jedną z moich pasji, stąd na blogu MMpassions znajdziecie również posty modowe. I choć mój styl nazwałabym klasycznym, lubię bawić się modą i tworzyć kompozycje zainspirowane przez magazyny mody, Instagram czy blogi modowe.
Hello,
my name is Małgorzata Miłosz. I was always interested in different kind of art, such as drawing, painting, sewing, interior decoration. Recently photography became the most important to me.
The decision about having my own blog appeared in my mind about 1 year ago, but finally I got inspired by my frieds from work, who had the courage to run the fashion blog in March 2015 and few weeks later I did the same.
I am also the cat lover, I have two syberian cats, Dante and Filemon, they are both coming from Warsaw cattery „Z gor Sajan”.
Fashion is one of my passions, hence on the MMpassions blog you will also find fashion posts. And although my style I would call a classic one, I like to play with fashion and create compositions inspired by fashion magazines, fashion blogs and Instagram.