Jak się ubierać w ciąży – I trymestr (lato)

wpis w: Moda/Fashion | 0
Z wiadomych (i widocznych względów) rozpoczynam na blogu nowy cykl- jak się ubierać w ciąży czyli mój subiektywny poradnik dla kobiet, które oczekują potomka 🙂
Jak się ubierać w ciąży? To pytanie zadaje sobie każda przyszła mama. W pierwszym trymestrze ciało zaczyna się zmieniać, u jednych kobiet wolniej, u innych szybciej. W moim przypadku już podczas drugiego miesiąca musiałam się przestawić na ubrania nieco luźniejsze w pasie (a to z powodu wzdęć i nudności) oraz zakupić staniki o rozmiar większe :-). Generalna zasada brzmi – ubieraj się wygodnie i nie uciskaj brzucha.
Tak naprawdę mając w szafie spodnie lub spódnice niezbyt dopasowane (z zapasem) lub z tkanin elastycznych oraz luźne sukienki, można przechodzić I trymestr bez większych zakupów.
Koniecznym wydaje mi się tylko zakup dżinsów z bawełnianym pasem, które nie powodują nacisku na brzuch i rozwijający się płód.
Ja miałam to szczęście, że I trymestr przypadł u mnie na miesiące letnie, kiedy to o wiele łatwiej jest znaleźć coś o luźniejszym kroju we własnej garderobie.
Jeśli więc posiadacie sukienki lub spódnice z dzianiny lub rozkloszowane – noście je bez przeszkód, z pomocą przyjdą też sezonowe wyprzedaże oraz lumpeksy- gdzie za niewielkie pieniądze można zakupić sukienkę lub spódniczkę o rozmiar większe, które w bieżącym sezonie wykorzystamy takie jakie są, a w przyszłym roku możemy je zmniejszyć u krawcowej.
Przykłady jak poradziłam sobie z tematem powiększającego się brzuszka poniżej:
Spódniczka z marszczeniem na brzuchu:
Spodnie ze streczem luźniejsze w pasie:
Sukienka z falbanami o linii A:
Dzianinowa sukienka:
Dżinsy zwykłe ale z zapasem plus dzianinowy top:
Sukienka nie dopasowana w talii:
Drogie Mamy, a jakie były Wasze sposoby na początkowy czas ciąży?

Zostaw Komentarz